Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Trwa procedowanie zmian prawnych w systemie badań technicznych pojazdów – opozycja niestety dalej swoje 14 grudnia 2018
We wtorek 4 grudnia odbyło się kolejne posiedzenie Komisji infrastruktury w Sejmie poświęcone przygotowaniu opinii do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, która uszczelnia system badań technicznych w polskich stacjach kontroli pojazdów.

Na posiedzeniu projekt został zaakceptowany do końca, z niewielkimi poprawkami dotyczącymi redakcji tekstu. Było to ostatnie posiedzenie komisji w tej kwestii.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, projekt budzi duży opór branży SKP i diagnostów, którzy starają się przekonać posłów opozycji do jego blokowania. Na posiedzeniu 4 grudnia na sali obecny był Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który zajął stanowisko częściowo popierające przeciwników projektu. Mianowicie wskazał on, że co do zasady jest on za zmianami, bo system trzeba uszczelnić, ale jednocześnie ważne jest dobro małych przedsiębiorców jakimi są SKP oraz nie powinno się odbierać powiatom nadzoru nad badaniami technicznymi. Czyli w zasadzie można powiedzieć, że wypowiedział się on przeciwko projektowi. Niestety swoje działania przeciwko projektowi kontynuowali też posłowie opozycji. Próbowali oni „zerwać” posiedzenie komisji wskazując, że Minister Infrastruktury jest nieprawidłowo reprezentowany (streszczanie dotychczasowej ścieżki zawodowej urzędnika reprezentującego resort było przedmiotem całej pierwszej godziny „obrad”). Następnie, gdy przerwanie posiedzenia zostało poddane pod głosowanie i głosowanie to oddaliło wniosek, posłowie opozycji ostentacyjnie wyszli z sali. Pozwoliło to na dokończenie prac merytorycznych nad projektem (wszyscy posłowie PiS obecni na sali głosowali za), tak że jego etap na komisji został zamknięty. Teraz powinien trafić on trafić na posiedzenie plenarne do drugiego czytania.

Trzeba przypomnieć, że założenia procedowanego obecnie projektu ustawy zostały przygotowane przez wspólny zespół wszystkich organizacji motoryzacyjnych i Ministerstwa Infrastruktury jeszcze w czasach rządów koalicji PO-PSL. Obecne prace legislacyjne są jedynie kontynuacją i realizacją tamtych uzgodnień.
 

« powrót