Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Tablice dealerskie uchwalone – został tylko Senat i podpis prezydenta 02 listopada 2017
W piątek 27 października w bloku głosowań Sejm uchwalił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, co wprowadza do polskiego porządku prawnego instytucję tablic testowych zwanych popularnie „dealerskimi”.

Ustawa przeszła przez Sejm jednogłośnie przy 436 głosach za. Do wejścia w życie ustawy zostało wiec jeszcze głosowanie w Senacie i podpis prezydenta. Ustawa wejdzie w życie po 18 miesiącach od ogłoszenia tzn. najprawdopodobniej w połowie roku 2019. Okres wydaje się długi, ale w tym czasie musi powstać jeszcze sporo rozporządzeń określających wzory tablic, wysokości opłat i wiele innych szczegółów. Ze strony branży motoryzacyjnej trzeba przygotować nowy model rejestracji i użytkowania aut demo w tym systemy ich wydawania. Z kolei towarzystwa ubezpieczeniowe muszą przygotować praktycznie zupełnie nowy produkt na rynku – „ubezpieczenie OC na tablicę”, obejmujące wszystkie auta, które na takiej tablicy będą się poruszać. Po ostatecznym zatwierdzeniu ustawy, będziemy w pracach i komunikatach Związku poświęcać „tablicom dealerskim” wiele miejsca, tak aby dealerzy byli gotowi do wykorzystania tej zmiany w pełni tak pod względem usprawnień organizacyjnych, jak i oszczędności finansowych.
  

« powrót