Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Split payment – odpowiedzi Fiat i Renault 07 grudnia 2017
W tym tygodniu do biura Związku wpłynęły kolejne odpowiedzi na pytanie dotyczące ewentualnego wymuszania na dealerach nie stosowania mechanizmu płatności podzielonej.

W informacji od FCA Poland S.A. czytamy: „(…)jeżeli będzie to zgodne z planowanymi regulacjami, respektować będziemy prawa dealerów do samodzielnych decyzji w sprawie płatności poszczególnych faktur, zgodnie z nowymi regulacjami”. Z kolei w piśmie od Renault Polska Sp. z o.o. napisano, że „(…) spółka prowadzi działalność w oparciu o stosowne przepisy prawa, zgodnie z tymi przepisami".
Poza powyższymi, Związek otrzymał także odpowiedzi od KIA, Subaru, Mazdy, BMW i Volvo. We wszystkich wskazano, że prawo dealerów do stosowania split payment w rozliczaniu z importerem będzie respektowane. MMC Car Poland oraz Opel Poland ciągle analizują temat. Do czasu wejścia w życie przepisów Związek dołoży wszelkich starań żeby uzyskać deklaracje od wszystkich importerów.
 

« powrót