Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Penalizacja cofania liczników musi poczekać 14 grudnia 2018
W dniu 5 grudnia odbyło się w Sejmie posiedzenie Komisji Infrastruktury dotyczące projektu ustawy wprowadzającej penalizację karania liczników w pojazdach. Wszyscy obecni spodziewali się szybkiego „przyklepania” projektu, ale niestety obecny na sali Marcin Warchoł z Ministerstwa Sprawiedliwości oświadczył że projekt musi na razie poczekać.

Okazało się bowiem, że blokuje go… projekt zmian w SKP o którym piszemy wyżej. Mianowicie obie ustawy odnoszą się do tych samych jednostek redakcyjnych ustawy – Prawo o ruchu drogowym i trzeba najpierw uchwalić jedną ustawę, żeby było wiadomo jakich przepisów numerację ona zmienia i w jaki sposób, żeby następnie było możliwe dokonywanie kolejnych zmian. Problem polega na tym, że projekt SKP jest dosyć „gorący” i nie wiadomo ile jego procedowanie jeszcze potrwa. O postępach będziemy oczywiście informować na bieżąco.

« powrót