Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów Kongres Dealerów 2018
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Kongres Dealerów 2018

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Jedyne na rynku szkolenie z RODO dla dealerów 26 października 2017
Już w maju przyszłego roku na terenie całej UE zacznie obowiązywać rozporządzenie GDPR/RODO wprowadzające kompleksowe i bardzo daleko idące zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Zmiany te dotkną również w dużej mierze dealerów samochodów.

To fakt powszechnie znany.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że nowe przepisy wymagać będą między innymi konieczności stosowania zupełnie nowych formularzy zgody na przetwarzanie danych osobowych klientów, wprowadzenia zmian w systemach DMS i CRM dealerów, zatrudnienia Inspektorów Ochrony Danych przez dealerów, czy konieczność zgłaszania stwierdzonych naruszeń do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (bo tak będzie się nazywał organ który zastąpi GIODO) w ciągu 72 godzin. Będą też kary finansowe – nawet do 20.000 euro.
Z nieco mniej „ciężkich” nowinek można wymienić obowiązek wydania klientowi jego danych osobowych w usystematyzowanej formie na trwałym nośniku, czy obowiązek przekazania posiadanych danych bezpośrednio do innego administratora na żądanie klienta.
Będą też i „marchewki” – nowe przepisy wprowadzą możliwość wydawania przez PUODO certyfikatów prawidłowości przetwarzania danych przez przedsiębiorcę, czy zatwierdzania branżowych kodeksów dobrych praktyk.

W pierwszej kolejności potrzeba jednak poświęcić długie tygodnie na przygotowanie do wejścia w życie nowych przepisów, a zacząć trzeba od audytu procedur przetwarzania danych i dokumentacji.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie Związek Dealerów Samochodów wraz z DCG Dealer Consulting przygotowuje całodniowe szkolenie z zakresu nowych przepisów które odbędzie się 21 listopada 2017 w Warszawie. Koszt udziału w szkoleniu dla firm członkowskich Związku Dealerów Samochodów to 640 zł netto/os (690 zł netto dla pozostałych).

Informacje szczegółowe, zgłoszenia:

https://www.miesiecznikdealer.pl/rodo
 

« powrót