Już dziś zapisz się do ZDS! Może jednak nie ryzykuj? Znamy się na motoryzacji! Dealerzy - Instytucje Finansowe Karta ratownicza w pojeździe Wybieram ASO - zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów <b>Wspólny</b> głos polskich <b>Dealerów</b>
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Może jednak nie ryzykuj?
Znamy się na motoryzacji!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Karta ratownicza w pojeździe
Wybieram ASO - zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów
Wspólny głos polskich Dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Obowiązkowe badania techniczne ogólnodostępnych stacji ładowania 13 sierpnia 2019 30 lipca 2019 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Energii z dnia 26 czerwca 2019 roku w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania i punktów stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego (Dz.U. z 2019 r. poz. 1316).
Problemy ze zwrotem podatku akcyzowego przy wewnątrzwspólnotowej dostawie i eksporcie– prosimy o kontakt 13 sierpnia 2019 Do ZDS napływają niepokojące sygnały związane z problemami z odzyskiwaniem zapłaconego podatku akcyzowego uiszczonego od pojazdów wyjeżdżających za granicę w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy lub eksportu, które zostały zarejestrowane czasowo w ramach rejestracji wywozowej.
Rusza kampania uczciwych sprzedawców używanych aut Sprawdzony/Niekręcony 13 sierpnia 2019 25 maja 2019 roku to ważna data dla wszystkich związanych z handlem samochodami używanymi. Tego dnia weszła w życie ustawa penalizująca w kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia liczników”.
Pierwsze wyniki audytów określających indywidualne koszty materiałów lakierniczych i odchylenia od wartości 100 w tzw. Kodzie 51 06 sierpnia 2019 Od kilku miesięcy ZDS razem z BASPA Consulting prowadzą program wprowadzający na polskim rynku model indywidualnego, warsztatowego wyliczania kosztów materiałów lakierniczych w naprawach powypadkowych.
Rusza kampania uczciwych sprzedawców używanych aut Sprawdzony/Niekręcony 06 sierpnia 2019 25 maja 2019 roku to ważna data dla wszystkich związanych z handlem samochodami używanymi. Tego dnia weszła w życie ustawa penalizująca w kodeksie karnym przestępstwo „kręcenia liczników”. Sama zmiana przepisów to jednak za mało!
Oferta ubezpieczenia dla dealerów od ryzyk związanych z RODO 06 sierpnia 2019 Każdej firmie dealerskiej może zdarzyć się wysłanie mailingu do niewłaściwych odbiorców, zagubienie dokumentów zawierających dane osobowe klientów czy nawet kradzież przez pracownika lub hakera bazy danych. Wystąpienie tego typu uchybień rodzi odpowiedzialność wynikającą z obowiązujących przepisów prawa.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury sprawie szczegółowych czynności diagnostów związanych z odczytem wskazania drogomierza oraz wysokości opłaty z tym związanej 30 lipca 2019 25 maja 2019 weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego wprowadzająca penalizację cofania liczników. Z tego tytułu Związek Dealerów Samochodów uruchamia akcję uczciwych sprzedawców pojazdów używanych „Sprawdzony – Niekręcony”.
Obowiązkowy split payment jednak od 1 listopada 2019 30 lipca 2019 W parlamencie procedowany jest właśnie projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów split payment.
Senat przegłosował zmiany w rejestracjach pojazdów. ZDS interweniuje u Rzecznika MSP 23 lipca 2019 W parlamencie procedowana jest nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która będzie nowelizować także Prawo o ruchu drogowym.
Dopłaty do „elektryków” także dla osób fizycznych – opublikowano projekt rozporządzenia 23 lipca 2019 14 lutego 2019 roku Ministerstwo Energii skierowało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.