Już dziś zapisz się do ZDS! Dealerzy - Instytucje Finansowe Wybieram ASO- zapraszamy! <b>Wspólne </b> rozmowy dealerów
/
Już dziś zapisz się do ZDS!
Dealerzy - Instytucje Finansowe
Wybieram ASO- zapraszamy!
Wspólne rozmowy dealerów

Strefa członkowska

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymać najnowsze
informacje wpisz swój adres e-mail

Pobierz cały raport (PDF)
dealerski przegląd prasy

Aktualności

Żarty się kończą. Czas na audyty dealerskich systemów ochrony danych osobowych 22 czerwca 2017 W maju 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych General Data Protection Regulation. Nie jest to dobra wiadomość dla Dealerów, ponieważ rozporządzenie wprowadza wiele zmian, które będą wymagały dokładnej weryfikacji i oceny obecnego poziomu administrowania i zabezpieczenia danych osobowych w firmie dealerskiej.
Obowiązkowy audyt energetyczny. Oferta dla dealerów 13 czerwca 2017 Każdy dealer o obrotach powyżej 50 milionów euro rocznie musi wykonać obowiązkowy audyt energetyczny do 30 września 2017 r. Zgodnie z zapisami ustawy z 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej, która weszła w życie 1 października 2016 roku każde duże przedsiębiorstwo musi poddać się obowiązkowemu audytowi energetycznemu do 30 września 2017 roku. Obowiązuje to także firmy dealerskie.
Tablice dealerskie trafią do podkomisji sejmowej 12 czerwca 2017 W dniu 8 czerwca odbyło się w Sejmie posiedzenie Komisji Infrastruktury, na którym omawiany był projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym wprowadzający profesjonalną rejestrację Pojazdów czyli: Tablice Dealerskie.
Członkowie ZDS laureatami Nagród Rynku Dealerskiego 2017 12 czerwca 2017 W czasie 8. Kongresu Dealerów Samochodów wręczono tegoroczne Nagrody Rynku Dealerskiego dla firm i osób, które w ostatnim roku wyróżniły się na polu działalności biznesowej, marketingowej i społecznej. Wśród 9 przyznanych nagród większość przypadła firmom dealerskim będącym członkami Związku.
Nowe władze w stowarzyszeniach markowych 12 czerwca 2017 Podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się 7 czerwca w Ossie wybrano nowe władze Stowarzyszenia Dealerów Samochodowych Marki Peugeot. Nowym prezesem zarządu został Artur Dąbrowski (Dejon i Dąbrowski, Legnica), wiceprezesem zarządu została Elżbieta Kotala-Rońda (Grupa Karlik, Poznań), a członkiem zarządu Agnieszka Mojsiuk (Mojsiuk Motor, Koszalin).
Sprawa Otomoto.pl nabiera tempa 08 czerwca 2017 W czerwcu 2015 Związek Dealerów Samochodów zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wykorzystywaniu pozycji dominującej poprzez podwyższenie cen ogłoszeń na portalu Otomoto.pl, które w zależności od ilości zamieszczanych przez dealerów ofert, wzrosły z 400 proc. do ponad 1000 proc.
Odbyło się Walne Zgromadzenie Związku. Nowy skład Rady Dealerów od września 31 maja 2017 W dniu 24 maja w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Dealerów Samochodów.
Tablice dealerskie już po pierwszym czytaniu w Sejmie 31 maja 2017 24 maja odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmiany ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która zakłada wprowadzenie tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów. Projekt uzyskał akceptację Sejmu (wszystkie głosy ZA) i został przesłany do dalszych prac w Komisji Infrastruktury.
Dane z kontroli Inspekcji Ochrony Środowiska z 2016 roku – dealerzy oczywiście nadreprezentowani, ale też uczciwsi 19 maja 2017 Związek Dealerów Samochodów uzyskał z Ministerstwa Środowiska dane dotyczące kontroli przestrzegania przepisów dotyczących zawartości LZO w produktach do lakierowania i odnawiania pojazdów.
Projekt ustawy o "tablicach dealerskich” idzie do pierwszego czytania w Sejmie 12 maja 2017 8 maja rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym trafił do Sejmu i otrzymał nr 1543. 11 maja został skierowany do pierwszego czytania, prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Jako, że to projekt rządowy za chwilę trafi do konsultacji społecznych także do ZDS.